Korisne poveznice

HAJDUK - DINAMO

03.04.2024 19:00
pic

Samo četiri dana nakon međusobnog prvenstvenog okršaja u borbi za titulu prvaka, na istoj sceni, u Splitu, igra se i polufinalni meč Kupa Hrvatske, najveći derbi hrvatskog nogometa: Hajduk - Dinamo! Tko će slaviti i izboriti plasman u finale?

Dinamo je rekorder po broju osvojenih Kupova, čak 16 (uz 7 izgubljenih finala). Hajduk je "Rabuzinovo sunce" osvojio osam puta, ali sad ima priliku za hat trick, jer je dvostruki pobjednik iz 2022. i 2023. godine, kad je u finalima pobjeđivao Rijeku i Šibenik. Upravo su Bijeli "oteli" trofej Dinamu osvojen sezonu ranije.

Veliki rivali imaju dugu tradiciju susreta u Kupovima, a posljednji meč za pamćenje bilo je međusobno finale, 2015. godine, kad se igrala samo jedna utakmica i to u Vinkovcima. Zagrepčani su tad pobijedili sa 1:0. Inače, pobjednik ovog polufinala igrat će u dva finalna ogleda, kao domaćin i gost, sa pobjednikom para Lokomotiva - Rijeka. Ujedno, ovaj meč se igra samo 4 dana nakon što je Dinamo slavio u ligaškom meču na Poljudu sa 1:0 golom Petkovića.

Provjeri našu bogatu ponudu i najbolje tečajeve za sve utakmice elitne HNL, liga "petice", europskih kupova uz koje nudimo i popularnu igru BetBuilder: dokaži znanje i igraj kao prvak!